Zirkonyum Diş

zirkonyum diş

Dişler bilindiği üzere zaman içerisinde çeşitli yiyecek ve içeceklerden ötürü eski beyazlıklarını kaybetmektedirler. Ayrıca eskiden bu yana yaşanan diş problemleri ve yamukluk vb. görsel problemler kişilerin canını ciddi derecede sıkabilmektedir. İşte bu noktada ilk olarak kaplama tedavileri uzman diş hekimleri tarafından hastalara önerilmektedir. Son yıllarda zirkonyum diş hem işlevselliği hem de beyazlığını sonuna kadar muhafaza etmesinden dolayı çok fazla ilgi çekmekte ve dişlerin bembeyaz görülmesine katkı sunmaktadır. Kısacası özel olarak ölçü alınan dişlere uygulanan Zirkonyum, bu sayede beklediğiniz görüntünün ortaya çıkmasına olanak tanıyan materyallerden biridir.

Zirkonyum Diş Nedir

Zirkonyum, özel bir elementtir. Bu element, son zamanlarda diş kaplamalarında yoğun olarak tercih edilmekte ve geri dönüşlerden ötürü memnuniyet seviyesini ciddi şekilde artırmaktadır. Tabii ki zirkonyum diş nedir diye soran ve konu hakkında merakını dile getiren kişilere basit biçimde açıklama yapmak şarttır. Öncelikli olarak Zirkonyum diş, normal dişlerin özel bir teknoloji ile ölçüsü alındıktan sonra laboratuvar ortamında kaplamasının oluşturulmasına verilen isimdir. Sonrasında ise bu kaplama yapıştırılmak suretiyle dişlere uygulanmaktadır. Aslında porselen kaplama ile zirkonyum kaplama arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Sadece kullanılan materyalin farklı olduğunu söylemek elzemdir.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır

Zirkonyum diş yaptırmak isteyen kişiler ilk başta hekim muayenesinden geçirilmektedir. Uzman diş doktoru, bu tedavinin uygulanmasında herhangi bir sakınca görmez ise ilk olarak dişlerin özel bir yöntemle kalıbı alınacaktır. Alınan kalıp laboratuvara gönderilecek incelenecek ve zirkonyum kaplı haliyle uzman diş hekimine yollanacaktır. Diş hekimi, alınan zirkonyum kalıbı sonrasında hastanın dişlerine özel bir yapıştırıcı ile sabitleyecektir. Böylelikle dişler hem bembeyaz gözükecek hem de yapısal farklılıklar tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Kısacası zirkonyum diş nasıl yapılır sorularına yönelik verilebilecek temel yanıtlar bundan ibarettir. Fakat uzman diş hekimleri konuyla ilgili hastaları daha yakından bilgilendirecek ve tedavi ücretlerini aktaracaklardır. Bu arada zirkonyum, herhangi bir koku ya da rahatsızlık vermediği gibi ağızda tat değişikliğine de kesinlikle yol açmamaktadır. Haliyle güvenle tercih edilebilecek kaplama metotlarından biridir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir