Robotla İmplant Tedavisi Yapan Klinik ve Hastaneler

İmplant tedavisinde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık en yeni teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Tabii ki bu teknikler sayesinde artık implantı takmadan önce hastanın ağzında herhangi bir kesik açmaya ve kemiğe kadar inmeye gerek duyulmamakta, artık bütün işlemler 3 boyutlu tomografi ile belirlenebilmektedir. Dolayısıyla pek çok kişi robotla implant tedavisini tercih etmekte ve kısa sürede diş, ağız sağlığına kavuşmaktadır.

Bilindiği üzere robotla implant tedavisinin yeni bir tedavi modeli olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda bu tedavi bütün diş hastanelerinde ve kliniklerde yapılmamaktadır. Dolayısıyla hastalar da robotla implant tedavisi yapılan klinik ve hastaneleri sormakta, bu sorularının yanıtlarını aramaktadırlar. An itibariyle ülkemizde robotla implant tedavisi yapan hastane ve kliniklerin üst düzeyde yetkili oldukları bilinmektedir. Bunun haricinde İzmir, İstanbul, Ankara ve büyük illerde bu tedaviden yararlanmanın uygun olacağı görülmektedir.

Robotla İmplant Neden Yapılmalıdır

Robotla implant tedavisi normal implant uygulamasına göre gerçekten çok daha kolay ve bir o kadar da zahmetsizdir. Yani hem hasta açısından hem de doktor açısından bakıldığı zaman robotla implant yaptırmanın gayet uygun olacağını söylemek mümkündür. Ayrıca hastalarda normal implant takıldıktan sonra ortaya çıkan şiddetli ağrı ve şişliğin bu yöntemle çok aza indirgendiği de unutulmamalıdır.

Kısaca açıklamak gerekirse robotla implant tedavisinin avantajları şu şekildedir:

  • Standart implant uygulamalarına göre tedavi süreci ciddi şekilde kısalmaktadır.
  • Hastalarda ağrı, şişlik, acı ve morarma durumları en aza indirgenmektedir.
  • Hastanın ağzına herhangi bir dikiş atmaya gerek yoktur.
  • Üç boyutlu görüntüleme cihazı sayesinde tedavideki başarı oranı yükselmektedir.

Türkiye’de de artık yoğun bir şekilde uygulanmaya başlayan robotla tedavinin günümüzde hastane ve klinikler tarafından tercih edildiği de ortadadır. Ancak hastalar için en önemli olan şey, doğru hekim ve profesyonel bir kurumda bu tedaviyi yaptırmak olacaktır. Hem kısa sürmesi hem de tedavi oranındaki başarı ihtimalini çok arttırması açısından bakıldığı zaman robotik implant uygulamasının sizin için de doğru bir tercih olacağını ifade edebiliriz. Tabii ki sağlık kuruluşlarından bilgi almanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir