ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ İLE KALICI DİŞLERE SAHİP OLMA

Hastanın çene yapısına en uygun diş implant uygulamasının yapılabilmesi için görüntüleme teknolojisinin kaliteli olması gerekir. Robotik implant tedavisi uygulanan hastaların çene yapılarına en uygun şekilde diş eksiklikleri gideriliyor. Bu uygulamadan yararlanacak hastaların ön tedavisi ve çene tomografilerine göre implant uygulamasının planlaması yapılır. Bilgisayarda dizilen dişler çene yapısına uygun estetik özelliklerde hastaya gösterilir. Bu sayede hem hasta nasıl bir görüntüyle karşılaşacağını öğreniyor hem de doktor ile hasta sonuçta mutabık olabiliyor.

ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ NEREDE YAPILMALIDIR?

Robotik diş implantı, klasik implant ile kıyaslandığında çok daha olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Uygulamanın en başından itibaren son teknoloji sistemleri ve aygıtları ile yapılan bu implant uygulaması, hasta memnuniyetinin en yüksek yaşandığı tedavi yöntemi olmaktadır. Robotik implant tedavisi ile gerçekleştirilen diş yerleştirmesinde en iyi görünüm elde edilebiliyor. Bu yöntem sayesinde hem iyileşme hızları çok yüksek oluyor hem de daha acısızı ve ağrısız implant işlemi gerçekleştiriliyor.

ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Robotik diş implantı gerçekleştirecek uzmanın ve diş hastanesinin yeterli seviyede bilgi ve deneyime sahip olması gerekiyor. Aksi halde her sektörde olduğu gibi diş tedavi sektöründe de karşılaşılabilecek çok sayıda olumsuzluklar söz konusu olur. Hastaların daha acısız implant yaptırabilmesi, dikişsiz işlem gibi avantajları bulunan bu yöntem, iyileşme süresinin de en kısa olduğu diş implant sistemidir. Her sağlık uygulamasında olduğu gibi diş tedavisinde de tedavinin yapılacağı merkezin güvenilir olması son derece önemlidir. Yanlış tedavi merkezlerinin tercih edilmesiyle sağlığa kavuşmak bir yana, birçok farklı sorunla karşılaşma riski akıldan çıkarılmamalıdır.

ROBOTİK İMPLANT UYGULAMASI MALİYETLİ Mİ?

Tüm dünyada en çok tercih edilen son teknoloji implant uygulaması olan Robotik implant uygulaması, ortaya çıkardığı sonuçlar son derece uygun olmaktadır. Robotik implant tedavisi uygulanacağı zaman, önce hastanın bu uygulamaya müsait olup olmadığı kontrol ediliyor. Sağlık ve çene kemiği bakımından diş implant tedavisi olmasının önünde her hangi bir engel bulunmayan hastalara bu işlem uygulanıyor. Söz konusu tedavi yöntemi Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında, ülkemizde oldukça düşük maliyetlere yapılabildiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir