Neden İmplant Yapılır?

Ağız içerisinde bir ya da birden fazla dişin eksik olması yalnızca ağız sağlığı için değil aynı zamanda genel sağlık için de önemlidir. Yalnızca bir dişin bile eksik olması diş eti hastalıkları ile birlikte diğer dişlerin çürümesine neden olabilir. Ek olarak, diş kaybı sıklıkla yetersiz beslenmeyle bağlantılıdır ve eksik dişler nedeniyle dengeli bir diyet yapmak zorlaşabilir. Hastalar, bu nedenle sosyal hayatta aktif olmaktan kaçınabilir ve özgüven eksikliğine de yol açabilir. Dolayısıyla, eksik dişler için implant tedavisi uygulanması kaçınılmaz hale gelir. İzmir implant alanında yetkin birçok kliniğe sahiptir.

Tüm dental tedavi seçenekleri arasından diş implantları, hem uzun süreli hem de doğal diş görünümüne en yakın olanıdır. İmplantlar, genellikle çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilmiş bir titanyum kök, abutment ve kron kaplamadan meydana gelir. Titanyum kök, çene içerisine ve abutment de onun üzerine yerleştirilir. Kron kaplama, beyaz diş görünümündedir ve abutment içerisine monte edilir. İşlem, hastanın durumuna göre birkaç seans devam edebilir. Bir implant için operasyon ortalama olarak 30 ila 60 dakika arasında sürer. 

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Diş hekimi, hastanın implanta uygunluğunu pek çok faktörü göz önünde bulundurarak belirler. İzmir implant tedavisi üzerinde deneyimli ve uzman doktorlara sahiptir. Yetişkinlerin büyük çoğunluğu, implant için uygun adaydır. Hastalarda yaygın olarak ergenliğini tamamlama ve yüz hatlarının oturmuş olma şartı aranır. Diş etleri, implant uygulaması için önemlidir. Herhangi bir diş eti hastalığına sahip olanlar, operasyon öncesi diş etlerini tedavi ettirmelidir. Bununla birlikte çene kemiğinin vidayı sıkıca tutabilecek yeterlilikte olması gerekir. Diyabet, kanser veya kemik erimesine sahip hastalar başta olmak üzere vücudun kendini iyileştirme kabiliyetinin tehlikeye girdiği durumlar, diş hekimi hastanın güvenliği için implant tedavisini tavsiye etmeyebilir. Her hastanın özel gereksinimleri ve sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlar, diş hekimi ile tartışmak her zaman en iyisidir. Siz de yüksek kalitede dental tedavi hizmeti almak için İzmir implant klinikleri arasında ön plana çıkan implantdisizmir.com internet sitesi üzerinden bilgi edinebilir ve kolaylıkla randevu alabilir.

Kaynak : https://implantdisizmir.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir