İZMİR’DE DİŞ İMPLANT UYGULAMASI YAPAN KLİNİKLER

Özel sağlık hizmetleri bakımından son derece başarılı illerimizden biri olan İzmir, diş ve çene tedavisinde de çok sayıda başarılı birimleri barındırıyor. İzmir diş implant konusunda da birçok Avrupa ülkesine oranla çok daha uygun fiyatlara başarılı sonuçlar veren alternatifler sunuyor. Sağlık ve estetik bakımından sakıncalı görülen diş eksikliğini en başarılı şekilde ortadan kaldıran uygulama olan diş implantı için çok sayıda hasta yurtdışından ülkemize geliyor. Bu da klinik ve hekimlerimizin deneyimi artıran faktörler arasında bulunuyor.

DİŞ EKSİKLİĞİNİN EN ETKİLİ TEDAVİSİ İMPLANT MI?

Diş eksikliğinin birçok farklı sebepten ortaya çıkması ile birlikte, bu konuda en etkili tedavilerden birinin implant uygulaması olduğu söylenebilir. Uygulamayı yaptırmaya karar veren kişilerin gerekli muayeneden sonra uygun olmaları durumunda oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. İzmir diş implant uygulamasının sorunsuz bir şekilde yapılabildiği çok sayıda birime ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle diş eksikliğinin bilinen en başarılı uygulaması İzmir’de yapılabiliyor. Çenede dişin ve diş kökünün olmaması durumunda implant uygulaması yapılabiliyor. Dişin bir bölümünün sağlam olması durumunda, farklı tedavi yöntemleri bulunuyor.

DİŞ EKİKLİĞİNİN ORTAYA ÇIKARDIĞI SORUNLAR

Diş eksikliği başta estetik kaygılarla ortadan kaldırılmak istense de, bunun insan sağlığına da birçok olumsuz etkilerinin olabildiği kanıtlanmıştır.

  • Estetik sorunlar
  • Psikolojik sorunlar
  • Çiğneme sorunları
  • Hazımsızlık
  • Konuşma ve ses bozuklukları

Bu sorunların ortadan kaldırılması bakımından doğru implant uygulamasının yapılması, son derece işe yarar tedavi yöntemleri arasında bulunuyor. Diş eksikliği nedeniyle besinlerin yeteri kadar çiğnenemeden sindirim sistemine aktarılması, başta hazım sorunları ile birlikte farklı sağlık sorunlarını açığa çıkarıyor. Estetik sorunlar ise kilinin psikolojisini olumsuz etkiliyor.

İMPLANT YAPTIRMAYA UYGUN MUYUM?

Diş eksikliği bulunan ve gerekli muayeneden olumlu sonuç alan herkese diş implant uygulaması yapılabiliyor. İzmir diş implant işleminin başarılı sonuçlar verdiği illerimiz arasında bulunurken, bu sonucun güvenilir diş hekimleri ve diş polikliniklerinin bulunması ile elde edildiği söylenebilir. Çene ve kemik yapısı uygun olup, implant yaptırmaya engel bir sağlık sorunu olmayan herkese bu uygulama başarılı bir şekilde yapılabiliyor. Birçok yabacı ülkeden ve illerden İzmir’e implant yaptırmak için gelen çok sayıda hasta olduğu görülebilir.

Kaynak : http://robotikimplantistanbul.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir