İmplant Takılması Ne Kadar Sürer?

diş implantı

Estetik açıdan olduğu kadar sağlık bakımından da diş eksikliklerinin oldukça önemli bir faktör olduğu kabul edilir. Sağlıklı bir sindirim sisteminin dişlerden başlayacağı unutulmamalıdır. Bunun yanında, kişinin kendine güveni ve daha estetik bir görünüm için eksik dişlerin yerlerinin doldurulması oldukça uzun bir zamandır uygulanan işlemlerden. Teknolojinin geldiği son noktada ise bu uygulamalar Robotik implant yöntemiyle yapılıyor. Bu uygulama ile yapılacak tedavinin hem ağrısız olması hem de çok kısa sürelerde tamamlanması en önemli avantajlarından. Ayrıca bu yöntemde hata payı bulunmuyor.

İmplant Takılmasında Uygulanan Süreç

İmplant takılmasında geçecek süre ve süreçle ilgili gerekli bilgiler diş hekiminden alındıktan sonra uygulamaya geçilir. Bu aşamada uygulamada farklı metotlarla işlem yapılabilir. All on four yöntemi, robotik implant yöntemi gibi metotlar diş hekiminin kararı ve hastanın kabulüyle gerçekleştirilir. Süreçle ilgili gerekli bütün bilgilerin uygulamaya başlanmadan önce hastaya verilmesi sağlıklı olacaktır. Böylece nasıl bir işlemden sonra nasıl bir görünümle karşılaşılacağı öğrenilmiş olur. Tercih edilen implant yöntemine göre; uygulama süresi ve iyileşme süreci farklılık gösterebilir.

İmplant Takılmasından Sonra İyileşme Süreci

İmplant diş tedavisine başlamadan önce alınacak bilgiler kadar, bu tedavinden sonra yaşanacak süreçle ilgili bilgilerin de alınması gerekir. İyileşme sürecini belirleyen birbirinden farklı birçok faktör olsa da, uygulamada gerçekleştirilen metodun bu süreçte etkisinin oldukça büyük olduğu kabul edilebilir. İyileşme sürecinde diş hekiminin verdiği talimatlara uyulması halinde hem ağrısız hem de hızlı bir iyileşme dönemli geçirilir.  Tahmin edilen süre geçtikten sonra dişlerin eskisi gibi güçlü kullanım olanağı ortaya çıkar.

Diş İmplantında Robotik Uygulama

En başarılı eksik çene kemiği diş tamamlama yöntemi olan implant, günümüzde birçok farklı yöntem üzerinden gerçekleştiriliyor. Bunlar arasında en başarılı sonuçların alındığı yöntemin ise Robotik implant metodu olduğu söylenebilir. Bu yöntemde beklenmeyen sonuçla karşılaşma ihtimali bulunmaz. Hasta işlemden sonra kavuşacağı görüntüyle ilgili bilgi sahibi olur. Robotik uygulamalarda çene kemiğine hasar verme riski de sıfırdır. Hastaların iyileşme süreçlerinde de uygulanan bu yöntemin çok daha başarılı sonuçlar elde ettiği söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir