İmplant Kimlere Yapılır?

Diş tedavisinde sıklıkla karşımıza çıkan implant tedavisi hakkında merak edilmekte olan birçok soru olduğunu görebiliyoruz. Diş implant Türkiye sırasında insanlar tam olarak implant tedavisinin ne olduğunu ve bu tedavinin kimlere yapılabildiğini merak etmektedir. Teknoloji hızlı bir şekilde geliştiği sırada bu durumun en fazla modern tıbbın işine yaradığını görebiliyoruz. Diş hekimliği noktasında da son zamanlarda sık bir şekilde tedavi yöntemleri artış gösterebilmiştir. Modern diş hekimliği sırasında uygulanan yöntemlerden en fazla öne çıkan ise; implant tedavi yöntemidir. Eksik dişleriniz sağlık açısından sizleri olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda psikolojik açıdan da kendinizi kötü hissetmeniz son derece normaldir. İmplant tedavisi ise eksik dişlerinizin tamamlanması sırasında çok önemlidir.

İmplant Nedir?

Diş implant Türkiye tedavisi yapılırken insanların tam olarak implanttan yana bilgi sahibi olmadığını görebiliyoruz. İmplant, titanyum kullanılarak yapılmış olan vidalardır. Bu vidalar çene kemiğinin içerisine yerleştirilir ve yerleştirilmiş olan bu vidaların üzerine de diş protezi yerleştirilmektedir. İmplant tedavisinin yapılması sırasında diğer hiçbir dişe zarar verilmemektedir. İmplantın sağlamış olduğu en büyük avantajlardan birisi de budur. Bu yüzden komşu dişlerde herhangi bir kesme işlemi yapılmasına gerek kalmamaktadır. İmplant, protez diş yerleştirildiği sırada kök görevi görmektedir. Bu yüzden kendi doğal dişiniz gibi çok rahat bir şekilde yemek yiyebilme imkanına sahip olursunuz. Konuşma ve gülme sırasında da bir sorun yaşanmaz.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Diş implant Türkiye tedavisi 18 yaşının üzerinde olan kişiler için uygun bir tedavi şeklidir. Özellikle yüz ve çene gelişimini tamamlamış olan bireylere uygulanmakta olduğu için kişinin 18 yaşını tamamlaması beklenmektedir. Diş implantı yapılmadan önce kişinin çene yapısının bu tedavi için uygun olup olmadığına karar verilebilmesi için röntgen çekilmektedir. http://implantdisturkiye.com/ Şeker hastası olan kişiler tedavi yaptırılacağı sırada şekerinin düzene girmesi gerekmektedir. Eğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa kişinin bu ilaçları tedaviden önce bırakması gerekmektedir. Bu şartları karşılayan kişilerde implant tedavisi son derece rahat şekilde yerine getirilebilmektedir ve tedaviyi uygulamadan önce bu alanda uzman olan bir diş hekimi tercih etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir