İmplant İle İlgili Sık Sorulan Sorular

  • Ameliyat sonrası ne zaman eve giderim?

Genellikle implant operasyonlar lokal anestezi ile yapılır, bu vücutta yalnızca çenede uyuşukluk olacağı anlamına gelir. Hasta, operasyon sonrası diş hekiminden gerekli bilgileri alır ve eve gitmek için hazır hale gelir. Türkiye implant klinikleri hasta hazır olana kadar bekler. Kemik grefti yapılacağı takdirde işlem daha karmaşık hale gelebilir ve kendine gelme süresi uzayabilir.

  • Operasyondan sonra kanama normal mi?

Cerrahi bir uygulama olan implant sonrasında kanama olması son derece normaldir. Ameliyatın ardından 48 ila 72 saat arasında ve hasta uyuduğunda yastık üzerinde kan sızıntıları görülebilir. Doktor, gazlı bezi hafifçe implant uygulanan bölge üzerinde ısırmanızı ister. Bir saat boyunca gazlı bezi ağzınızda tutabilirsiniz. Kanı tükürmek ya da çalkalayarak temizlemeye çalışmak yanlıştır ve kanamanın durmasını engeller. Bu nedenle kanı yutmanız doktor tarafından tavsiye edilecektir. Üst çeneye uygulanan implantlarda burundan kanama meydana gelebilir. Bu durumda burnunuza bez ya da peçeteyle baskı uygulayabilirsiniz. Şişliği önlemek adına aralıklarla beze ya da havluya sarılı buz torbası uygulayabilirsiniz.

  • Kanama miktarı fazla olursa ne yapmalıyım?

Bazı prosedürlerden sonra sızıntı oldukça ağır olabilir. Kanama ağır görünüyorsa, ağzınızdan büyük pıhtıları yavaşça silin. Gazlı bezi dörde katlayarak kanayan bölgenin üzerine yerleştirmek ve hafifçe ısırmak kanamanın durmasına yardım edebilir. Kanama çoğu hastada gittikçe azalır. Aktif olarak devam ederse, Türkiye İmplant kliniğine danışın.

  • İyileşme sürem ağrılı mı olacak?

Operasyondan sonraki sürecin ne kadar ağrılı olacağı ameliyatın kapsamına bağlıdır. Ameliyat sırasında kullanılan lokal anestezi 2 ila 4 saat içinde etkisini kaybeder. Genel olarak ağrı kesiciler ile geçecek cinsten hafif ya da orta derecede ağrı hissedilebilir. Ağrı 5 ila 7 gün sonra iyileşmek yerine kötüleşiyor gibi ise Türkiye İmplant diş hekiminize başvurun.

Hastalara yalnızca tedavi süresince değil tedavinin ardından da yüksek kalitede hizmet sunan Türkiye İmplant, teknolojik ekipmanlara sahiptir. Uzman hekimlerden güler yüzlü tedavi alabilmek için implantturkiye.com internet adresi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde randevu sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir