İmplant Diş Bakımı Nasıldır?

İmplant çeşitli nedenlerle dişini kaybeden kişilere yönelik olarak genellikle titanyumdan olan suni köklerin uygulanması işlemidir. Doğal bir diş formunda olan implantlar gerçek bir dişin yapabildiği her hareketi yapabilir ve sağlıklı bir görünüm sunar. Sağlıklı bir diş eti ve çeneye sahip olan kişilere rahatlıkla uygulanan bu tedavi biçimi lokal anestezi ile ağrı sızı ve rahatsızlık duyulmadan yapılmaktadır. Uzman bir ekip tarafından steril bir ortamda ve kaliteli malzeme ile yapıldığında uzun yıllar hatta ömür boyu kullanım alanı sunar. İmplant Diş Türkiye implant tedavisinde son teknolojiyi kullanarak maksimum kullanım imkânı sağlar.

İmplant uygulamasından sonra hastalar bu yeni dişlere gerekli özeni göstermeli ve bakımlarını yapmalıdır. Tedaviyi takiben 2 gün boyunca ağız bakımına ekstra önem verilmeli, ağızda basınç hareketlerinden kaçınmak gerekir. 1 gün boyunca ise ağız içi gargara ve benzeri şeylerle çalkalama yapılmaz. Tedavinin yapıldığı ilk günler fırçalama ve diş ipi kullanımında oldukça dikkatli davranmak ve mümkün olduğunca yavaş hareket etmek gerekir. Bunların yanında implant bölgeleri nemli pamuklu bez ya da gazlı bez ile temizlemek mümkündür. İmplant tedavisinden sonraki birkaç ay yenilen ve içilen şeylere dikkat edilmelidir. İlk günler sıcak ve soğuk şeyler tüketmemeli, ılık yiyecek ve içecekler tercih edilmelidir. Bunun yanında sert gıdaların tüketiminden kaçınılmalı, yumuşak besinler tüketilmelidir. Vitamin ve mineral açısından zengin meyve ve sebzeler tercih edilmeli, taze besinler yenmelidir.

Yanlış İmplant Uygulamasının Sonuçları

İmplant uygulamasının kesinlikle uzman kişilerce ve kaliteli işçilikle gerçekleşmesi gerekir. Çünkü yanlış implant uygulaması istenmeyecek sonuçlara sebep olur. Kanama, ağrı, şişlik, sinir hasarına bağlı kayıplar, kemik zedelenmesi, enfeksiyon, komşu dişlerin zarar görmesi, çene kemiğinin kırılması ve implant kaybı gibi ciddi sonuçlar doğurabilen bu yanlış uygulamalar kişinin genel sağlık durumunun bozulmasına neden olur. Alanında uzman, kaliteli, tecrübeli kadrosu ile İmplant Diş Türkiye hiçbir kötü sonuca sebep vermeyecek diş işçiliği yapmaktadır. Hem implant hem de diğer diş sağlığı ile ilgili konularda https://disimplantturkiye.com/ internet adresinden kolayca iletişim kurabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Kaynak :https://disimplantturkiye.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir