Estetik Diş Tedavisi

diş implant hastanesi

Diş, son derece önemsenmesi gereken organlarımızın başında gelmektedir. Tabii ki gelişmemiş ya da yeteri kadar ekonomik refah seviyesine sahip olamamış ülkelerde bu organın tedavisi ötelenmekte ve sonrasında daha ciddi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Ancak Türkiye’de son yıllarda diş tedavisine olan ilgi kısa süre içerisinde artmış ve hastalar estetik diş tedavisi olmak üzere farklı tedavi yöntemlerini tercih etmeye başlamışlardır. Bilhassa dişlerin çarpık, yamuk ve problemli olduğu durumlarda estetik diş tedavisi yoğun olarak önerilirken alınan başarılı sonuçlar, hastaların sosyal hayatlarında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Sonuç itibariyle uzman diş hekimlerinin uygun görmesi ile birlikte estetik diş tedavisi tüm herkese güvenle yapılabilmektedir.

Estetik Diş Tedavisi Nedir

Gerek yapısal problemlerden gerekse de sonradan oluşan deformasyonlardan ötürü dişlerin genel görünümünde sorunlar ortaya çıkabilmektedir. İşte bu sorunları tamamen ortadan kaldırmak ve dişlerin inci gibi gözükmesine katkı sunmak için estetik diş tedavisi yaptırılmaktadır. Bu tedavi, bir seans ya da birkaç seans içerisinde tamamlanırken ağızdaki harmoninin sağlanmasına olanak sunmaktadır. Ayrıca çiğneme ve diğer ağız fonksiyonlarının kusursuz şekilde sürdürülebilmesi için estetik diş tedavisinin önerildiğini ifade etmek mümkündür. Sonuç olarak ülkemizde estetik diş tedavisi İzmir, İstanbul, Ankara ve hemen hemen bütün illerdeki diş hastanelerinde gerçekleştirilen bir tedavi metodudur.

Estetik Diş Tedavisi Yöntemleri

Estetik diş tedavisinde genel olarak yöntemler hastaların şikayetlerine ve sorunlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer diş dökülmesi durumu var ise uzman diş hekimlerinin ilk değerlendirdikleri tedavi dental implant olmaktadır. Bunun yanı sıra dişte yamukluk ya da görsel kusurlar mevcut ise seramik kaplama, zirkonyum kaplama, porselen dolgular ya da diğer estetik diş tedavisi yöntemleri tercih edilebilmektedir. Tabii ki burada hekim ile hastanın ortak karar vereceğini ve sürecin başlayacağını net olarak söylemek olasıdır. Sonuç itibariyle dişlerin sağlıklı ve aynı zamanda güzel görünümü için gerekli olan estetik diş tedavisi zahmetsiz ve uygun fiyatlarla gerçekleştirilmektedir. Siz de bu tedavi için diş hastanelerine ya da polikliniklere başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir