En Gelişmiş İmplant Tedavi Yöntemi Nedir?

implant çeşitleri

Diş tedavilerinin arasında karşınıza çıkan birçok yöntem yer aldığını görebilirsiniz. Her tedavi yöntemi farklı bir sorun için kullanılabildiği gibi bu tedavi yöntemlerinde de çeşitli gelişmeler meydana gelebilmektedir. Eksik bir dişinizin bulunması durumunda implant tedavisi en fazla tercih edilecek olan tedavi yöntemlerin arasındadır. Robotik implant, implant tedavisi noktasında diğer yöntemlere göre daha fazla tercih edilmekte olan yöntemlerdendir. Bu yöntem son teknoloji tedavi yöntemlerinin içerisinde yer almakta olduğundan dolayı sizlere sunulan imkanlar da çok gelişmiş olacaktır. Yalnız robotla implant işlemini bütün klinikler sizlere sunmadığından dolayı bu imkanı vermekte olan platformları tercih etmeniz gerekir. 

İmplant Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

İmplant tedavisinin yerine getirilmesi sırasında kullanılmakta olan yöntemler ciddi önem arz etmektedir. Bir tedavi yönteminden faydalanacak olan kişiler belirttiğimiz gibi son teknoloji yöntemleri uygulama yoluna gidebilmektedir. Robotik implant yapılacağı evrede problemlerle karşılaşmadan bu işleminizi de kliniğimizde yaptırabilmeniz mümkündür. Sizlere vidasız implant seçeneği de sunulduğu için tedavinizin yapılması sırasında özellikle bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür ve en kısa süre içerisinde tedaviniz sonuçlanır. Diğer yöntemlere göre daha doğal ve diğer dişlerinize zarar vermeden uygulanmakta olan bu yöntem sayesinde eksik dişlerinizin yeri kendi dişlerinize uygun olarak en kısa süre içerisinde tedavi edilmektedir.

İmplant Tedavisi Yapılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Robotik implant yapılması sırasında bu tedavinin uygulanmasında hem öncesinde hem de sonrasında uygulanması gereken işlemler olup olmadığı özellikle merak edilmektedir. Tedavinin yapılmasından önce de sonrasında da mutlaka diş hekiminizin sizlere belirtmiş olduğu yöntemlere uymanız gerekir. Sizlere belirtilen bütün adımları yerine getirmediğiniz takdirde iyileşme sürecinizin uzama ihtimali de bulunmaktadır. Özellikle dişinizin tedavisine başlandıktan sonra sizlere bazı ilaçlar verilecek ve bu ilaçlarla iyileşme sürecinizin en kısa süre içerisinde tamamlanması istenecektir. İlaçlarınızı sizlere belirtildiği gibi eksiksiz ve düzenli bir şekilde kullanmaya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bu sizlere iyileşme noktasında ciddi bir avantaj sağlayabileceği gibi aynı zamanda sürecin ağrısız bir şekilde tamamlanmasına da imkan sağlamaktadır. Bu şekilde implant tedavinizde ağrı ve sızı gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir