Diş Tedavisinde İmplant Yöntemi

dental implant

Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın, eksik dişlerin yerine yenilerinin takılmasında en başarılı uygulamanın implant yöntemi olduğu söylenebilir. Diş tedavisi işleminde implant yöntemine başvurulması, eksik dişlerin yerine yenilerinin takılması ihtiyacından ortaya çıkar. Bilindiği gibi bu yöntem dünya genelinde en çok beğenilen ve tercih edilen diş tamamlama uygulaması. Ayrıca ülkemizde birçok dünya ilkesine nazaran çok daha uygun fiyatlara implant uygulaması yapılabiliyor. Her yıl ülkemizde ciddi oranda yapılan sağlık turizminde önemli bir yer kaplayan implant uygulaması, önemli bir döviz kaynağı da oluyor.

En Uygun Diş Tedavisi

Diş tedavisinde en uygun yöntemle ilgili bilgi verebilmek için, dişin durumu ve yapılacak kurtarma işleminin olup olmadığına bakılması gerekiyor. Ancak bundan sonra en uygun diş tedavi yöntemi ile ilgili bilgi verilebilir. Kurtarma ihtimali olan dişlerde; dolgu, kanal tedavisi ya da kaplama yöntemiyle tedavi uygulanabilir. Dişin kurtarılma durumunun olmaması ve çekilmesi durumunda ya da daha önceden yaşanan diş kayıpları durumunda ise implant işleminin yapılması önerilir. Böylece kişiye göre en uygun sonuç elde edilebilir.

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

Diş tedavisinde implant yöntemine başvurulacağı zaman, bu uygulamanın hangi yöntem üzerinden yapılacağını belirlemek gerekir. Böylece doğru hastada doğru diş tedavisi uygulanabilir. İmplant diş tedavisinde; all in four, yerli implant, robotik ve vidalı implant gibi yöntemler uygulanıyor. Bu tedavilerden hangisinin hastaya daha uygun olacağı konusuna karara verilerek işlemlere başlanıyor. Kurtarılması mümkün olan dişlerde ise, kaplama, dolgu veya kanal tedavisi uygulamaları gerçekleştiriliyor. Fakat eksik dişlerin tamamlanması konusunda kesinlikle implant yönteminin en başarılı uygulama olduğu söylenebilir.

En Sağlıklı İmplant Tedavisi Hangisi?

En sağlıklı olduğu kadar en başarılı sonuçlar veren diş tamamlama işleminin implant olduğu söylenebilir. Bu nedenle estetik ve sağlam bir kalıcı diş tedavisi isteyenlerin bu uygulamayı araştırması tavsiye edilebilir. Diş tedavisi uygulamalarında, takma diş gerektiği zaman implant uygulamaları arasından seçim yapılabilir. Böylece hangi metodun uygulanacağına maliyet ve sonuç karşılaştırmaları üzerinden karar verilebilir. Yöntemlerin avantajları olduğu gibi, ekonomik açıdan da farklılıklarının olduğunu söylemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir